Kulturális programok

Hagyományőrző, népzenei és kulturális bemutatók:

  • Kézműves hagyományok az ország több tájegységéről
  • Helyi termékek piaca
  • Külföldi díszvendég bemutatkozása
  • Belföldi díszvendég: Prügy bemutatkozása
  • Határontúli magyar díszvendég: Nagyszeben bemutatkozása
  • A 70 éves Szolnoki Tisza Táncegyüttes műsora
  • Az ország népdala: Népzenei együttesek közös koncertje népdalkörökkel kísérve

Hagyományok kertje (Hagyományőrző tábor):

  • Besenyszögi Hagyományőrző Íjász Egyesület
  • Boldogi Huszár és Hagyományőrző Egyesület
  • Fehérvári Hagyományőrző Íjász Egyesület
  • Abonyi Íjász Egyesület
  • Lehet Huszár Bandérium és Lovasegylet
  • Gladius Történelmi Hagyományőrző Egyesület

A Hagyományok kertjében a résztvevő egyesületi tagok több napos bemutatója és „Huszárkonyhája” található.


Szeptember 8. (Péntek)

Gulyás színpad

(A Tiszavirág-híd közelében található kőszínpad)
10.00 órátólJótékonysági főzőverseny megnyitó, csapatok bemutatkozása
Az eseményt megnyitja: Dr. Bene Ildikó Országgyűlési Képviselő
12.00-13.00 Jó ebédhez szól a nóta (népdalkörök, nótakörök fellépései)
13.00- 15.30 Tehén Tánc Együttes (népzenei együttes)
16.00 Jótékonysági főzőverseny eredményhirdetés
Koncertek:
16.30 – 18.00 Fülemüle
18.30 – 20.00 Superstarsky

Liget színpad

A Tiszaliget volt kemping területe)
14.00 – 15.30 Smart Duó
16.00-16.15 Motoros felvonulás
16.00 – 17.30 Hungarian Rock Band
18.00 – 19.30 Projekt 4.1
21.00 – 23.00 P Mobil

Szeptember 9. (Szombat)

Gulyás színpad

(A Tiszavirág-híd közelében található kőszínpad)
9.00Helyőrségi Fúvószenekar felvonulása és koncertje Zagyvarékasi Mazsorett csoport látványos bemutatója. Vezető: Nagy Adrienn
9.50Balla Tibor tekerő lant művész
10.20Zenés bemutató Bielsko-Bialából, Lengyelországból
11.00Prügy bemutatkozik, Móricz Zsigmond hangja köszönti a fesztivált. Papp Dénes saját dalait énekli. Prügyi pásztorok bemutatója
12.00Song mix koncert
13.00A 19. Gulyásfesztivál hivatalos megnyitója. A fesztivált megnyitja: Dr. Simicskó István honvédelmi miniszter és Dr. Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter a Gulyásfesztivál fővédnökei Szalay Ferenc Szolnok Megyei Jogú Város polgármestere, a Gulyásfesztivál védnöke
13.30Az Emődi pincegazdák férfikórusa
14.00Az „Ország Népdala” több népdalkör és népzenei együttes népdalcsokor válogatás előadása (rekordkísérlet)
14.30Tarsoly népzenei együttes
16.00Főzőverseny eredményhirdetés „Gulyáskirály 2017”
Koncertek:
17.00 – 19.00 Musicum

Liget színpad

A Tiszaliget volt kemping területe)
8.00 – 12.00Gyermek és ifjúsági népzene és néptánc tehetésgkutató
8.00 – 8.30Megnyitó
A tehetségkutatóversenyt megnyitja Hegyiné Mladoniczki Éva a Szandaszőlősi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola vezetője A zsűrielnök és zsűritagok köszöntik a résztvevőket
8.30 – 9.10Énekes szólisták, énekegyüttesek, hangszeres szólisták és hangszeregyüttesek produkciói
Kövér Dorottya
Major Zoltán – Makka Bálint duo
Kispörgők (Farkas Bence - Kormány Gergő)
Chiovini Énekegyüttes
Cserkeszőlői Petőfi Sándor Általános Iskola Énekkara
Szolnoki Fiumei Úti Általános Iskola Énekkara
Daloló Pacsirták a Méhecske citerazenekarral
Fejes Balázs citerás szólista
9.15 – 9.45Szünet
9.50 – 10.40Táncos szólisták és táncospárok produkciói
Csermák Kristóf (Ezerjó Szentmiklós Néptánc Együttes Ezerjó Művészeti Egyesület)
Kardos Attila (Tisza Táncegyüttes Cseperedők csoportja)
Varga Petra és Varga Enikő (Tisza Táncegyüttes Cseperedők csoportja)
Mészáros Vivien - Simon Gyula Máté (Tisza Táncegyüttes Cseperedők csoportja)
Palatinusz Fanni és Darabos Márton (Szolnok Kőrősi Csoma Sándor és Alapfokú Művészeti Iskola Corvinka Táncegyüttes)
Borbándi Viktória és Szabó Zoltán (Szolnok Kőrősi Csoma Sándor és Alapfokú Művészeti Iskola Corvinka Táncegyüttes)
Rusvai Mátyás és Székács Anna szólisták (Szolnok Kőrősi Csoma Sándor és Alapfokú Művészeti Iskola Corvinka Táncegyüttes)
Ondok Hanga és Nagy Márk szólisták (Szolnok Kőrősi Csoma Sándor és Alapfokú Művészeti Iskola Corvinka Táncegyüttes)
Bontovics Gréta és Nagy Márk szólisták (Szolnok Kőrősi Csoma Sándor és Alapfokú Művészeti Iskola Corvinka Táncegyüttes)
Bontovics Letícia és Rusvai Máté szólisták (Szolnok Kőrősi Csoma Sándor és Alapfokú Művészeti Iskola Corvinka Táncegyüttes)
Pólik-Bodó Karina - Kovács Nándor szólisták (Ezerjó Szentmiklós Néptánc Együttes)
10.45 – 12.05Néptáncegyüttesek produkciói
Ezerjó Szentmiklós Néptánc Együttes Kéttoppantós csoprtja
Iglice Gyermeknéptánc Együttes
Vadvirág Gyermek Néptáncegyüttes
Tallinka Aprája Gyermek Néptáncegyüttes
Chiovini Néptáncegyüttes
Rákóczifalva II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola 8. osztályos néptánc csoportja
Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola 4. évfolyam
Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola 5. évfolyam
Corvinka kamara tánccsoport
12.15Verseny zárásaként Tisza Táncegyüttes műsora
13.00Eredményhirdetés, díjak átadása a színpadon.
Koncertek:
13.30 – 14.30Akusztik trió
15.00 – 16.00Commers
16.30 – 18.00Black Birds
18.30 – 20.00Bud Spencer emlékzenekar
20.30 – 22.00Pedrofon

Szeptember 10. (Vasárnap)

Liget színpad

(A Tiszaliget volt kemping területe)
Gyermek előadások
10.00 – 11.00Mono Mano
11.20 – 12.20APA-Cuka
12.40 – 13.40Iszkiri
15.00 – 15.50Szabyest
16.00 – 17.001Life

Színpadon kívüli programok

  • Népi Játszóház és korabeli vidámpark a Ring Autóház támogatásával
  • Magyar Hagyományőrző Faművesek bemutatói és interaktív foglalkozások
  • Vidámpark – hagyományos és modern játékok
  • Légvárak
  • Családi piknik

Fesztivál térkép